O Kamik

O Kamik

Neexistují špatné venkovní podmínky, existuje pouze špatné vybavení, proto existuje Kamik!

Kanadské boty Kamik

KANADSKÉ BOTY KAMIK DO EXTRÉMNÍ ZIMY

Boty Kamik jsou inspirovány přírodními živly a extrémními podmínkami zimy, a proto vyrábí odolné a kvalitní produkty, které vám a vašim blízkým zajistí příjemný pobyt venku, i když počasí zrovna není vlídné.

Společnost Kamik slaví více než 125 let, což je více než jedno století! Kvalitní obuv Kamik vás ochrání a udrží vás v pohodlí po celý den a za všech podmínek! Je to pohodlná, nadčasová obuv pro celou rodinu.

Obuv Kamik je určena pro všechny, kdo si zimu chce nebo musí užít!

Nabídka bot Kamik je rozsáhlá a je určena pro zimní turistiku, na hory, procházky v přírodě, ale také pro všechny ty, kteří své povolání musí vykonávat v zimním terénu a také v extrémních podmínkách.

Myslivci, lesní pracovníci, lovci, pracovníci ve stájích nebo na farmě, sběrači ledového vína, pracovníci na plošinách

Užijte si zimu s kvalitní a zateplenou obuví do extrémní zimy. Obuv ochrání před chladem, zimou, vlhkostí a také sněhem.

Boty pro myslivce

Vlekaři, záchranáři na sněžných skútrech, pracovníci na horách, pracovníci za polárním kruhem

Boty ocení všichni profesionálové, kteří své povolání vykonávají v náročném zimní terénu a extrémních podmínkách.

Boty do extrémní zimy

Zimní turistika, lyžaři na horách, procházky v přírodě, modely do města

Boty Kamik nabízejí spojení výkonu, pohodlí a moderního designu pro různé aktivity a životní styly v zimních podmínkách.

Zimní boty do města

Historie firmy Kamik

Společnost byla založena na jižním pobřeží Montrealu v 90. letech 19. století a již více než století se věnuje místní výrobě. Kamik vlastní továrny v Quebecu, Ontariu a New Hampshire a umožňuje tak pokračovat ve výrobě v Severní Americe a podporovat tak místní komunity. Tato místní výroba se primárně soustředí na velké úsilí, inovace a hledání nových způsobů, jak vytvořit udržitelnější produkty.

V roce 2023 bylo 70 % výrobků Kamik vyrobeno v Severní Americe z Kanadských a dovážených materiálů.

Historie Kamik
Boty Kamik
Udržitelnost Kamik
Kamik boty Udržitelnost

Udržitelnost

Kamik vyrábí kvalitní obuv určenou k nošení do přírody, zároveň dělá maximum i pro její zachování. Kamik vyniká jako přední lídr v oblasti udržitelné výroby a již od roku 1991 působí jako průkopník osvědčených postupů. Jeho odhodlání k udržitelnosti neustále pokračuje a posiluje se.

Výroba obuvi poskytuje příležitosti, jak radikálně přehodnotit a přetvořit způsob, jakým jsou produkty vyráběny. Kamik šetří emise z dopravy, snižuje množství odpadu tím, že znovu využívá, co nejvíce výchozích materiálů a investuje do recyklačního programu, který umožní vytvořit boty, které jsou 100 % recyklovatelné!

90 % 

Společnost Kamik recykluje až 90 % chladící vody, která je používaná právě továrnou v Kanadě, což je ve srovnání stejné jako 15 olympijských bazénů!

360 000

Celkem 360 000 černých holínek určených do deště se vyrábí v severoamerických továrnách, které jsou z recyklované pryže!

132

Recyklované a recyklovatelné obaly šetří až 132 emisí CO2 automobilů.

Teplotní index

Extrémně nízké teploty mohou negativně ovlivnit lidské zdraví, a proto jsou boty od značky Kamik navrženy tak, aby zajišťovaly ochranu v běžných zimních podmínkách i v těch extrémních; některé modely jsou navrženy tak, aby poskytovaly účinnou izolaci až do teploty -74 °C.

Každý model bot má svůj teplotní index, který udává konkrétní míru zateplení. Boty Kamik jsou vybaveny vynikající izolací, což znamená, že teplo z obuvi zůstává uvnitř, zatímco vlhkost z chodidel se absorbuje do vložek, které je následně nutné vysušit. 

Všechny výrobky Kamik prochází důkladným testováním, aby splnily vysoké standardy kvality.

Teplotní index Kamik
Teplotní index