Technologie Kamik

Technologie Kamik

Neexistují špatné venkovní podmínky, existuje pouze špatné vybavení, proto existuje Kamik!

Kamik boty

Technologie firmy Kamik

Boty Kamik jsou pečlivě vyráběné s využitím nejmodernějších technologických postupů a inovativních prvků, aby pro vás poskytovaly optimální kvalitu a výkon.

KOUZLO VLOŽEK

Pohodlí díky technologie Cushy Step

Pokud mluvíme o výrobě obuvi, kterou můžete nosit po celý den, klíčovým prvkem je stélka. Stélka představuje část boty, která přímo přichází do kontaktu s chodidlem. Je to ta část, na které celý den chodíte, stojíte nebo běháte, a vzhledem k úzkému kontaktu může mít největší vliv na pohodlí a také zdraví vašich nohou.

Každá stélka není stejná. Například vložka do trailových běžeckých bot plní jinou funkci než vložka do silničních běžeckých bot. Stejně tak platí, že stélka do bot vhodných do deště nemusí mít takovou izolaci jako vložka do zimní obuvi, která byla navržena pro teploty až -40 °C.

Vylepšování různých typů vložek vyžaduje pečlivý výzkum, vývoj a mnoho pokusů a omylů. Značka Kamik vyvinula Cushy Step, což je patentovaná technologie, která umožňuje vytvářet nesmírně pohodlnou obuv. A v čem je to kouzlo? Tajemství spočívá v hustotě.

Kamik vyvinul tři kvalitní a funkční vložky s různou hustotou pomocí technologie Cushy Step, aby nositelům poskytli různé úrovně pohodlí v závislosti na konkrétním typu obuvi.

Vložky Kamik
Boty Kamik
Cushy Step

Jak se jednotlivé vložky do bot rozdělují a liší od sebe?

Everyday EVA zajistí nositeli veškerý komfort a pohodlí, které je potřebné pro každodenní a běžné používání. Udržuje vaše těžce pracující nohy v pohodlí po celý den. 

Elevated EVA se vyznačuje větší tloušťkou, což poskytuje nositeli vyšší úroveň pohodlí ve vašem kroku ve srovnání s běžnými vložkami.

Premium stélka je hustší, vložka je potažená PU (polyuretanem), což poskytuje dodatečnou vrstvu podpory, ale také vynikající tlumení a pohodlí.

Do několika našich nejnovějších modelů jsme zahrnuli technologii Cushy Step. Najděte si svůj dokonalý model.

CELESTE M

CELESTE M

Díky koženému svršku inspirovanému teniskami a atraktivní dvoubarevné podrážce jsou boty z kolekce Celeste M perfektní zimní obuv do města. Novinka v letošní kolekci Metro, přichází ve čtyřech různých barevných provedeních a obsahuje naši technologii Premium Cushy Step pro maximální pohodlí a komfort. Obuv z kolekce Celeste M mají vyjímatelnou CushyStep Premium PU stélku pro odpružení a maximální pohodlí.

LAUREN LO

LAUREN LO

Lauren Lo představuje osvěžující interpretaci klasiky pro chladné počasí a je zařazena do kolekce Heritage 1898, což zaručuje, že zůstane věrná aktuálním trendům a nikdy nevyjde z módy. S její zvýšenou stélkou a odolností vůči teplotám až -40 °C udrží vaše nohy v teple i v těch nejchladnějších dnech a extrémních podmínkách, přičemž zároveň poskytuje pohodlí a zajistí, že se budete cítit po celou dobu příjemně. Obuv z kolekce Lauren LO mají součástí silnou vyjímatelnou CushyStep Elevated EVA pěnovou vložku pro extra odpružení a maximální komfort a pohodlí.

TIMBER

TIMBER

Hledáte obuv vhodnou do deště, která si zároveň poradí i se sněhem? Představujeme vám úplně novou gumovou botu Timber, která nejen že zvládá deštivé počasí, ale dokáže se vypořádat i se sněhem. Tato elegantní obuv s neoprenovým svrškem a stélkou Everyday EVA je navržena pro nošení v chladných až extrémních podmínkách až do -30 °C. Bez ohledu na to, kam jdete, vám podešev LockFit zajistí skvělou přilnavost i na kluzkých chodnících a na nerovném terénu.

Další technologie KAMIK

Udržitelná pěna Rise by BLOOM™

Udržitelná pěna Rise by BLOOM™

Rise by BLOOM™ představuje směs pryskyřice s řasami, obsahující významný podíl biomasy z řas a přísady na bázi biologických materiálů. Rise má obnovitelný obsah přinejmenším 45 %, což kompenzuje značnou část tradičního materiálu EVA využívaného pro výrobu pěn do obuvi.

Voděodolnost

Voděodolnost

Boty od značky Kamik jsou skvělou volbou pro udržení sucha v různých vlhkých podmínkách. S využitím kvalitních materiálů a odolných technologií jsou tyto boty navrženy tak, aby poskytovaly spolehlivou ochranu před deštěm, sněhem a dalšími nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Hodnocení pro chladné počasí

Hodnocení pro chladné počasí

Jednotlivé vrstvy obuvi Kamik poskytují lepší izolaci a ochranu před chladem, odvádějí vlhkost, zachycují teplo a odvádějí studený vzduch, takže vás udrží v teple, v suchu a pohodlí během mrazivého počasí. Toto hodnocení se označuje jako teplotní index, což zákazníkům poskytuje informace o tom, do jakých konkrétních teplot je obuv efektivní a pohodlná.

Dri-Defense

Dri-Defense

Dri-Defense neboli voděodolná technologie znamená Integrovaný systém komponentů, zahrnující odolnou protivětrnou skořepinovou tkaninu s povrchovou úpravou DWR, izolaci, vnitřní podšívku a utěsnění švů, což je charakteristickým prvkem používaným výhradně v obuvi od Kamik.

Bez PVC

Bez PVC

Společnost Kamik se závazně rozhodla zajistit vaši bezpečnost a čistotu našeho životního prostředí. Z tohoto důvodu produkty Kamik neobsahují PVC (polyvinylchlorid). PVC, ať už jeho výroba, ale také likvidace může mít negativní dopad na životní prostředí.

Reflexní detaily 3M®

Reflexní detaily 3M®

Díky reflexnímu lemování a nášivkám budete moci bezpečně pokračovat v práci nebo si hrát s dětmi i po západu slunce nebo při zhoršených světelných podmínkách, což zvyšuje vaši viditelnost.

Navrženo v Kanadě

Navrženo v Kanadě

Produkty Kamik jsou navrženy podle nejvyšších standardů a norem, které zaručují stálou kvalitu, pohodlí a odolnost.

Grip XT

Grip XT

Grip XT je speciální technologie pro optimalizaci trakce. Podešev je vybavená tzv. samočistícími výstupky, které brání nahromadění sněhu v drážkách bot a čímž zajišťuje bezpečnost, stabilitu, ale také trakci v zimních podmínkách na kluzkém nebo nerovném terénu.

Ortholite® Hybrid™

Ortholite® Hybrid™

Ortholite® Hybrid™ je unikátní patentovaná technologie, která kombinuje 5 % recyklované pryže a 15 % pěny z výrobního odpadu, čímž dosahuje 20 % ekologického obsahu. Tímto způsobem dosahuje nekompromisního výkonu s menším dopadem na naši planetu.

Leather Working Group

Leather Working Group

Společnost Kamik se připojila ke společnosti Leather Working Group (LWG), aby podporovala a přispívala k osvědčeným environmentálním postupům v kožedělném průmyslu.

HEAT-MX™

HEAT-MX™

HEAT-MX™ je unikátní technologie, která se používá pro izolaci obuvi a udržení tepla. Inovativní technologie DRI-CAVE™ pomáhá odvádět vlhkost a zajišťuje maximální tepelný komfort.

Odnímatelné plstěné vložky

Odnímatelné plstěné vložky

Odnímatelné vložky Kamik zajišťují optimální tepelný komfort. Vložky jsou udržitelné a vyrobeny ze 100 % recyklovaných materiálů. Vložky mají perfektní izolační schopnosti a také schopnost udržet teplo.

Vibram® Arctic Grip A.T.

Vibram® Arctic Grip A.T.

Tato pokročilá verze technologie Vibram® Arctic Grip využívá nejnovější směs od Vibramu, konkrétně XS Trek Evo, což zajišťuje vylepšenou odolnost a vynikající přilnavost na mokrém i suchém povrchu.

Utěsněné švy

Utěsněné švy

Na kritických místech a klíčových spojích má obuv Kamik hydroizolační vlastnosti pomocí utěsněním. To znamená, že utěsněné švy jsou zajištěny vyšší odolností proti pronikání vody nebo vlhkosti. Těsnění švů zabraňuje vniknutí vody do obuvi skrz švy, což může být zejména důležité v nepříznivých povětrnostních podmínkách nebo při nošení obuvi v mokrém prostředí.

Vibram

Vibram

Podešev s technologií Vibram® nabízí vynikající přilnavost na zledovatělém povrchu, studeném terénu nebo na povrchu, který je pokrytý sněhem. Gumová směs disponuje jedinečně navrženými výstupky a je flexibilní při všech teplotách, aby zajistila vynikající stabilitu.

Bezpečnostní špička a vložka

Bezpečnostní špička a vložka

Safety Toe and Plate je bezpečnostní prvek (ocelová špička), který je schválen podle norem CSA a ASTM, což splňuje průmyslové normy pro zajištění vyšší bezpečnosti.

Oil & Acid Resistant

Oil & Acid Resistant

Oil & Acid Resistant je technologie, která byla navržena tak, aby odolávala pronikání oleje, kyselin a jiných chemikálií, což zajišťuje bezpečnost a ochranu bez rizika. Tato vlastnost je důležitá zejména v průmyslovém prostředí, kde mohou být pracovníci vystavení nebezpečným látkám.

Pull n' Lock

Pull n‘ Lock

Pull n‘ Lock je technologie, která usnadňuje utahování tkaniček a zapínání obuvi. Jedním tahem za tkaničky a stiskem knoflíku se automaticky uzamkne mechanismus bot. Tento typ uzavírání může být zvláště praktický pro sportovní a outdoorovou obuv, kde je důležitá rychlá a bezpečná manipulace s obuví.

Zámek Easy Grab Lace Lock

Zámek Easy Grab Lace Lock

Tento uzavírací systém efektivně zabraňuje pronikání prvků dovnitř, patentovaný knoflík na gumovém šněrování usnadňuje nastavení bot.

Volný střih

Volný střih

Volný střih u bot značky Kamik zahrnuje širší lýtkovou část, což zajistí dostatečný prostor pro nohy a zvyšuje pohodlí během nošení.

Vegan-Friendly

Vegan-Friendly

Boty Kamik jsou vyrobeny bez využití materiálů z vedlejších produktů živočišného původu a nejsou tak podrobeny testům na zvířatech.

Odour Control Insole

Odour Control Insole

Cleansport NTXTM představuje přírodní, netoxickou organickou sloučeninu s probiotickou technologií, která eliminuje zápach vznikající v důsledku nošení obuvi. Cílem je udržet obuv svěží a pohodlnou i po delší době nošení, zejména v situacích, kdy se chodidla mohou potit. Tato funkce je obzvláště oblíbená v outdoorové a sportovní obuvi.

Recyklovatelnost

Recyklovatelnost

Všechny gumové holínky vyrobené v Kanadě jsou 100 % recyklovatelné.

NiteRays

NiteRays

Reflexní tkaničky, nášivky nebo další detaily na botách Kamik zajistí ještě větší bezpečnost a zlepšují tak viditelnost nositele za šera nebo za tmy.

Pravá kůže a semiš

Pravá kůže a semiš

Tento materiál výrazně zvyšuje ochranu před přírodními živly a náročným terénem. Kůže Kamik je získávána z koželužen, které obdržely ocenění Gold za své postupy v oblasti nakládání s vodou, energií a odpady.

RubberHe

RubberHe

RubberHe je patentovaná technologie, která nabízí vynikající trakci a flexibilitu, a je 100 % recyklovatelná. Je to inovativní materiál, který je lehký, odolný a zároveň flexibilní.